Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klanová liga

 

KLANOVÁ EXTRALIGA DE

 

Formát Klanové extraligy 2015/2016:

 

- Budou se hrát dvě divize.

- Právo na účast v první divizi mají klany, které minulý rok nesestoupily a první dva týmy z druhé divize.

- Do druhé divize se mohou hlásit týmy, které nechtějí nastoupit v první divizi nebo kterýkoliv jiný tým, který se složí.

- Pokud bude v jedné divizi méně než šest týmu, bude hrát každý s každým dvě utkání.

- Hraje se na malé mapě (4 oblasti) stylem 5 vs. 5 hráčů.

- Rozpis zápasů bude náhodně rozlosován včetně turnajových lig, kde se bude účastnit.


 

 Základní údaje:

- Začátek turnaje je plánován na 4.10.2015.

- Registrace týmů jsou možné do 27.9.2015, posílejte je na nick Forult spolu se soupiskou a preferencí divize.

- Pořadatelé jsou Curse a Forult.

- Hlavní sponzor: Lord Pletron.


 

Pravidla turnaje:

1) Klan je povinen uhradit 2 DEky kauci za každého hráče na soupisce, tento poplatek bude vrácen veliteli sestavy, pokud tým nastoupí ke všem kolům extraligy. Minimální počet hráčů na soupisce je 5. Hráče lze průběžně připisovat. Počet hráčů na soupisce není omezen. Ze soupisky nelze škrtat. Propadlé DEKy budou odvedeny hlavnímu sponzorovi.

2) V turnaji smí nastoupit pouze zaregistrovaní hráči. Tolerovány jsou všechny nicky, které má hráč spárované ve svém klanu.

3) Hráč může být uveden na soupisce pouze jednoho týmu nezávisle na divizi.

4) Každý tým si musí vybrat kapitána a zástupce kapitána, kteří jako jediní mají právo za klan účastnící se turnaje jednat (doplňování hráčů na soupisku, řešení sporů apod). Kapitán může být na žádost týmu v průběhu turnaje vyměněn, pokud se na tom shodne více než polovina týmu.

5) Každý klan může v jedné divizi nominovat pouze 1 soupisku.

6) Hraje se v ligách se 4 sektory na dobytí Země Darkelfa. Body jsou rozdělovány následovně. Pokud aliance vyhraje do 15. dne, získává 3 body. Pokud dojde k dobytí země DE do 17. dne, vítězná aliance získá 2,7 bodu, prohravší pak 0,3 bodu. Pokud dojde k dobytí země DE do 19. dne, vítězná aliance získá 2,4 bodu, prohravší pak 0,6 bodu. Pokud nedojde do 19. dne k výhře jednoho z týmů, zápas jde do prodloužení. Pokud nedojde k rozhodnutí do 23. dne, rozhoduje o vítězi a zisku 2 bodů počet zemí aliance (vyhrává ta s vyšším počtem, pokud jich budou mít obě aliance stejně, vyhrává aliance s vyšší celkovou silou).

7) Služby v lize jsou nastaveny stejně jako v první lize = povolena je portálová brána, hrdinové, rytíř a pomoc mága, naopak zakázány jsou služby ovlivňující hru - zlatý prut, měšec zlata apod.

8) Vstup do ligy je za železný klíč, DEKy za země se vrací

9) Liga se hraje formátem 5 vs. 5, přičemž do konce 2. herního dne musí každý klan založit alianci

10) Pokud se velitelé klanu dohodnou, je možné pro konkrétní klání modifikovat pravidla tak, aby jim vyhovovaly, pokud budou v duchu fair play a v souladu s kodexem (hra bez hrdinů apod.). Pokud se klany, vzájemně dohodnou, je možnost si zápas i předehrát. Podobné změny musí schválit oba pořadatelé.

11) Hráč smí do turnaje nastoupit pouze pod svým nickem. Odehry za jiného hráče jsou tolerovány a dodržujte fair play.

12) Pokud dojde ke kontumaci zápasu, je zápas považován jako kdyby skončil 10.den

13) Vzhledem k možnosti zásadně ovlivnit regulérnost souboje je zakázáno použití opětovné registrace. Stejný případ je i použití jiného / dalšího nicku stejného hráče při odlogu již zaregistrovaného nicku. V případě, že se zjistí její použití nebo zalogování dalšího nicku, bude hráč se ligy smazán. Explicitní případ, pokud by např. sayka odlogoval 0. den svůj nick a místo toho se pak rozhodl lognout s Mrtvolkou, byl by ze souboje pro toto kolo smazán.

14) V případě odstoupení týmu jsou všechny zápasy s tímto klanem anulovány.


 

Vítězství:

- Vítězem se stává klan, který po skončení ligy získá nejvíce bodů.

- Pokud dojde k rovnosti bodů, postupuje se podle následujících pravidel:  

a) Vzájemný zápas, minitabulka při 3 a více klanech.

b) Menší celkový součet dnů zavření (přičemž nejlepší a nejhorší výsledek každého z klanů se maže).

c) Vzájemný souboj zainteresovaných klanů.

d) Pokud dojde při rovnosti bodů na minitabulku 3 a více týmů, rozhoduje počet výher v základní části, případně v prodloužení.


 

Sankce:

- V případě nenalogování týmu klan kontumačně prohrává kolo, druhý klan pak vítězí 10. den.

 - V případě nalogování menšího počtu hráčů z klanu nese odpovědnost za nenalogování klan a musí hrát s tímto menším počtem hráčů. V případě zájmu obou velitelů, je možné zápas opakovat.

Pokud do ligy naloguje více hráčů z jednoho klanu, klan kontumačně prohrává, druhý klan pak vítězí 10. den.

Pokud do ligy naloguje hráč, který není napsán na soupisce ani jednoho týmu, bude automaticky smazán bez náhrady.

- Pokud se prokáže, že se nějaký hráč zaloguje za nicky v obou aliancích proti sobě hrajících, bude odmazán z ligy a diskvalifikován z turnaje. Pořadatel takové podezření vždy rád prošetří.

- Pokud klan nenaloguje k zápasu dostává varování.

- Pokud klan nenaloguje během ročníku ke 2 zápasům je vyřazen a všechny jeho výsledky se nezapočítávají. Klan má možnost se do klanové ligy vrátit v rámci nového ročníku, začíná ale v nejnižší soutěži. Žádný další klan ho pak nenahrazuje. Klan je počítán jako jeden ze sestupujících v případě 1. Divize.

- Sankce jsou koncipovány tak, aby chránily poškozený tým a penalizovali hříšníka. Pakliže se však týmy mezi sebou dohodnou jinak, tak se budeme snažit vyjít vstříc i takové domluvě.


Odměny v 1.divizi:

1. místo - 1 červený drak pro vítězný tým nebo 5x 30 000 XP na libovolného hrdinu hráče zapsaného na soupisce (nelze sčítat). 5x artefakt ze setu DE/KS nebo 2x unikátní artefakt dle vlastního výběru (mimo komentátorských).

2. místo - 1 modrý drak pro vítězný tým nebo 5x 15 000 XP na libovolného hrdinu hráče zapsaného na soupisce (nelze sčítat). 5x artefakt ze setu nekro/mág nebo 1x unikátní artefakt dle vlastního výběru (mimo komentátorských).

3. místo - 5x 10 000 XP na libovolného hrdinu hráče zapsaného na soupisce (nelze sčítat). 5x artefakt ze setu elf/rytíř/trpaslík.

4. místo - 5x artefakt ze setu elf/rytíř/trpaslík.

Vítěz každého jednotlivého zápasu získá pro tým 1 artefakt ze setu elf/rytíř/trpaslík, artefakty budou odeslány budou po skončení extraligy.

 

 Odměny v 2.divizi:

1. místo - 5x 10 000 XP na libovolného hrdinu hráče zapsaného na soupisce (nelze sčítat). 5x artefakt ze setu nekro/mág.

2. místo - 5x 5 000 XP na libovolného hrdinu hráče zapsaného na soupisce (nelze sčítat). 5x artefakt ze setu elf/rytíř/trpaslík.

 

3. místo - 5x artefakt ze setu elf/rytíř/trpaslík.

Vítěz každého jednotlivého zápasu získá pro tým 1 artefakt ze setu elf/rytíř/trpaslík, artefakty budou odeslány budou po skončení extraligy.


 

Řešení sporů:

- V případě porušení pravidel turnaje jsou hlavní arbitry sporu organizátoři.

- Pokud se aliance mezi sebou dohodnou na dalších omezeních/ dohodách - dohoda o vracení hrdinů apod., situace je řízena kodexem a bude posuzována Radou Starších.

 

Ostatní informace:

Vzhledem k charakteru ligy nebude možné v této lize plnit trofeje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Vyrovnanost.

(Hodný, 5. 11. 2014 7:39)

Aha tak to nevím-jsem ukončil pauzu od DE pár dnů před turnajem a nevím že se to probíralo.Tak pardon za zbytečnou připomínku.

Reakce na sloupek 26.10.

(Desperado, 30. 10. 2014 20:29)

Zdarec, uz sem z toho zmateny - hlavne z odmen za 1.mista v I. a II. divizi - jsou ti draci tedy pro vsechny hrace tymu, nebo pro cely tym je pouze jeden drak?

Re: Reakce na sloupek 26.10.

(sayka, 1. 11. 2014 16:25)

je to jak je uvedeno v pravidlech, 1 drak pro tym

Přelogy a dodržovaní stanovených sankcí

(mil_o, 13. 9. 2014 15:19)

Osobně si myslím, že by bylo záhodno některé regule extraligy explicitně popsat ve FAQ, aby se předešlo případným budoucím sporům, zvlášť po zkušenostech z předešlých turnajů, mj. také proto, aby se organizátoři vyhnuli případnému podezření z vlastní podjatosti při řešení těchto sporů. Konkrétně mě momentálně napadá:

1/ níže nezodpovězený dotaz Forulta z 19.08. stran přelogů, kdy předpokládám dle pravidel jako jedinou přípustnou variantu přelog stejného nicku za pomoci příslušné služby, nikoliv občas používaný (zřejmě nepovolený, nicméně tiše tolerovaný) způsob „přelogu“ za pomoci jiného nicku téhož hráče bez nutnosti použít službu ani zástupný přelog jiným hráčem týmu, a dále

2/ vyjádření se k jednoznačné aplikaci deklarovaného postihu při porušení pravidel, aby nebylo možno polemizovat nad jeho „přiměřeností“ a nebyl tak pokud možno žádný prostor pro „individuální“ posouzení porušení pravidel (tím mám hlavně na mysli zamezení opakování logu nebo pokračování v zápase v případě, že s tím poškozená strana souhlasí). Jedná se totiž o to, že zatímco u předchozích turnajů uspořádaných stylem pavouka byl poškozenou stranou jen jeden tým, při stylu ligy (tabulky) se aplikace postihu může přímo/nepřímo dotknout tabulkového umístění vícero týmů.

Přestože pravidla soutěže jsou napsána tzv. černě na bílém, tak faktická zkušenost z předešlých turnajů dokládá tlak viníka na implicitní posouzení pravidel, příp. dokonce udělení výjimky z pravidel. Pokud snad organizátoři turnaje vidí nějakou přísnost stanovených trestů, měly by je změnit ještě před faktickým zahájením extraligy, nikoliv až v jejím průběhu.

Re: Přelogy a dodržovaní stanovených sankcí

(sayka, 14. 9. 2014 17:51)

díky za připomínky, po poradě s Torgem zodpovíme ;-)

Re: Re: Přelogy a dodržovaní stanovených sankcí

(sayka, 14. 9. 2014 19:15)

Takže explicitní vyjádření ke tvým dotazům:

1/ Tento případ je popsán v úpravě pravidel, bod 6

2/ Nevidím důvod cokoliv měnit na sepsaných sankcích, jsou jasně vypsané a tudíž jich bude v případe provinení použito

nastavení M-lig

(arm, 10. 9. 2014 23:23)

M-ligy vypadají jako nastaveny od LPho - každá jiný cíl

Re: nastavení M-lig

(sayka, 11. 9. 2014 13:06)

To se ještě doladí, neboj

soupiska

(fvv vy, 2. 9. 2014 17:52)

musí být hráč na soupisce členem klanu?

Re: soupiska

(Torg, 3. 9. 2014 22:14)

Ano, jedná se o klanovou ligu.

Seznam týmů

(Mr. Nobody .., 1. 9. 2014 15:49)

Budete sem dávat online seznam týmů, které se už přihlásili?

Re: Seznam týmů

(Torg, 1. 9. 2014 21:25)

Ano

zapsání na více soupisek

(Orbrin, 30. 8. 2014 14:35)

Ohledně ankety - hrát za 1 klan, nebo za 2...
V extrému se může stát, že v extralize a 1. lize budou dva klany se stejnou sestavou :D

Co tohle? Hráč může být naráz napsaný na soupiskách dvou klanů v různých ligách, ale naráz může každé kolo nastoupit jen do jednoho zápasu.

Re: zapsání na více soupisek

(sayka, 30. 8. 2014 19:22)

já bych to víc nekomplikoval, výsledek ankety je jasný..

Není půlrok trochu málo?

(Jean z KL, 23. 8. 2014 1:02)

Ahoj, teď jsem měl přes půl roku pauzu a nejen já...před tím jsme o extraligu měli zájem, ale za posledních pouhopouhých 6 měsíců se zřejmě do nejlepších 20ti klanů nevejdeme. Mně osobně se zdá půlrok dost krátká doba a myslím si, že výsledky z tohoto období jsou méně vypovídající o kvalitách klanu už z toho důvodu, že nemohou být zohledněna utkání např. z Pluhtíkova turnaje.

Re: Není půlrok trochu málo?

(Torg, 23. 8. 2014 10:29)

Bohužel jiná statistika neexistuje. Budeme-li vycházet z celkové statistiky budou do hodnocení zahrnuty i výsledky 5, 6 let staré, klanů, které se již dávno rozpadli.
Půl roční statistika je nejaktuálnější a k tomuto účelu nejpoužitelnější. Navíc se o tom, že bude použita mluvilo od začátku.
Kromě toho nenajdeš statistiku, která by vyhovovala všem. Co se týče pluhtíkova turnaje po pravdě jeho vypovídající hodnotu osobně považuju za naprosto nevypovídající.

Re: Není půlrok trochu málo?

(Raj, 26. 8. 2014 12:04)

Ja bych se tak nebal, podle me se nekazdej kdo je v klanove statistice nad vami zucastni.

Re: Re: Není půlrok trochu málo?

(tyf, 27. 8. 2014 16:53)

Ty se zase bojí pravidla o hraní za 1 klan,takže není si nač stěžovat z obou stran.Kl určitě anketu přehlasuje. Hahahaha

vxyvxyvyy

(paprsek, 22. 8. 2014 23:46)

Asi bych se měl urazit

Dotaz

(Raj, 22. 8. 2014 8:18)

"2) Možnost odtahu za člena aliance je možná jen v rámci hráčů stejné aliance, kteří jsou nahlášeni do aktuálního věku. Tento odtah je vždy nutné ohlásit na ligovém fóru. "

Ahoj, jak moc budete resit v tech hrach IP adresy? Ja treba jsem zvyklej tahat pres den, vecer uz se dostavam ke kompu slozite, pak jinej hrac ma pristup zase jen vecer, takze se mijime. Takze kdyz jsme sousedi tak, si obcas obhospodarim smlouvy z jeho uctu a necekam s odtahem na nej. Jak prisne budete resit ty IP adresy? Bude tam nejaka benevolence, nebo to bude hlidano natvrdo? Dik 

 


Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 74184
Měsíc: 5548
Den: 166