Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvodní příběh

S příchodem zimy se tajemný Dark Elf stáhl hlouběji do komnat své pevnosti. Posadil se do mohutného křesla, přehodil přes nohy těžkou deku, nechal si donést horký čaj říznutý něčím ostřejším, a mohutného listovlasa do krbu. Ve světle plamínků pak při napichování nezbedných a neustále utíkajících hobitků na rožeň dal průchod svému vzteku. 
„***** z toho by se Temný elf ******!!“ zanadával tak, že i stromům o dvě zemky dál jehličí strachy zešedlo. 
„Takového bordelu a harampádí!“ 
Jeho vztek byl pochopitelný. Dnes si už třikrát nakopl nohu a jednou dokonce rozrazil čelo o nějakou zbroj stupidně zavěšenou ze stropu. 
„Majordomus!“ poručil si. 
„K vašim službám, pane temnoty.“ zhmotnil se šedý stín. 
„Můžete mi vysvětlit, co dělá takové množství krámů v mé pevnosti?   “ 
Stín se trochu snížil a jeho spodní část provedla pohyb, který bychom mohli označit za nejisté přešlapování. 
„Víte, vaše nejtemnější, … vaše poslední vražedná jízda světem… hráčů i Oogů v ligách ubylo.“ zajíkal se stín. „Méně jich platí daně... A pevnost je obrovská, větší než města, aby se sem vešly statisícové armády… Prostě nemáme jak pevnost vytápět, ani nedávné posílení entů a elfů nezajistilo dostatek dřeva. Ta výzbroj by se zničila, kdyby zůstala periferních v oblastech, které zamrzají do ledu.“ omlouval situaci stín. 
„Ještě jednou se přizabiju o nějakou zatracenou rytířskou zbroj a uvězním tě v ní, zatímco bude zamrzat do bloku ledu na dně obří hromady krámů.“ zazněla tichá výhružka. 
Majordomus se dal do práce. Moc dobře si uvědomoval, co mu hrozí a že už teď měl štěstí. Dark Elf vyhrožuje maximálně jednou. 

Nebyl by dobrým správcem, kdyby neměl v mžiku připravený geniální plán. Takový, kterým nejen odstraní hrozbu zamrznutí v nepohodlné zbroji, ale kterým i odhalí vládce natolik vychytralé, že by mohli být jeho pánovi hrozbou. A v neposlední řadě tím také vydělá. Bylo mu jasné, že práce je mnoho, ale věřil, že když svůj úkol rozdělí do tří částí, mohl by s ním být hotový včas, aby ještě stihl sehnat ingredience pro kletbu, kterou jeho pán chtěl seslat do všech zemí světa v dobu, kdy nikdo nehlídá. V průběhu svátků těch hloupých smrtelníků. 

A dal se do práce, aby již zítra, v sobotu tajemného data 12.12., měl připraveny záludné otázky pro zájemce o starou a nepotřebnou výzbroj temných armád. Něco rozdá, aby vládce nalákal, ale bude mít nachystáno i dost věcí k prodeji. Lidé jsou všeobecně hloupí. Jistě z nich za ty artefakty vytluče tolik deků, že bude pánovi moci pořídit i ty magické vidle, které bohové nedávno poslali na tento svět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 78750
Měsíc: 3776
Den: 161